Ekonomi

Pepe temalı “Bitcoin Frogs”, Ordinals sayesinde en çok işlem gören NFT oldu

pepeAkıntılarıyla tanınan kurbağaların ardından serbest bırakıldı bitcoinKurbağalar (Bitcoin Kurbağaları) NFT’ler, Bored Apes gibi koleksiyon parçalarını bile geride bırakarak, son 24 saat içinde en çok alınıp satılan koleksiyon öğeleri haline geldi.

CryptoSlam’in verilerine göre, Şubat ayı sonlarında Bitcoin Ordinals’da başlatılan koleksiyon, 2,2 milyon doların üzerinde bir işlem hacmine ulaştı. Koleksiyon, “doğrudan bitcoin blok zincirinde geliştirilen 10.000 benzersiz kurbağa” olarak tanımlanıyor.

Yazma sırasında, her NFT 0,12 Bitcoin veya yaklaşık 3.200 $ karşılığında satılıyor. Alıcılar ve satıcılar ayrıca 50$ ile 1.200$ aralığında değişen işlem fiyatlarını da öderler.

Veriler, Bitcoin Frog’un 627 kişisel işlem gördüğünü gösteriyor. Buna karşılık, Bored Apes koleksiyonunda her biri 83 bin dolardan yalnızca 11 işlem yer alıyor.

Doğrudan bitcoin blok zincirinde yayınlanan bu NFT’ler, Ordinals protokolünün piyasaya sürülmesinden bu yana önem kazanmaya devam ediyor. Ordinals Protocol, kullanıcıların dijital sanata referanslarını blok zincirindeki veriler olarak yerleştirmelerine olanak tanır.

Bu ayın başlarında 3 milyon yazıya ulaşan Ordinals protokolüne olan talep, Bitcoin’deki işlem fiyatlarının iki yılın en yüksek seviyesine çıkmasına neden oldu. Bu, Bitcoin topluluğunda tartışmalara neden oldu.

Bu yazı ilk olarak CoinDesk Türkiye’de yayınlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu