Haber

Arsuz Gazeteciler Cemiyeti Başkanı depremden önceki gün hayatını kaybeden kardeşiyle birlikte enkaz altındaydı

Güçlü – Ceren Deniz
HATAY –Maraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremin ardından Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Rafi Sümbültepe Hatay’ın Arsuz ilçesinde hayatını kaybetti.

Kardeşini depremden bir gün önce kaybeden ve cenazesini defin öncesi evine götüren Sümbültepe, kardeşinin cenazesiyle birlikte enkaz altında kaldı. İki gün sonra onun ve erkek kardeşinin cesetleri bulundu.

Arsuz Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Derya Özkan, cenazeye katılamamanın üzüntüsünü yaşadıklarını belirterek, “Merhumların ruhları şad olsun diye geride kalanlara yardım ediyoruz. . Ayakta durmaya çalışıyoruz. Ölenlere borcumuzu ödemek için hayatta kalanlara destek olmaya çalışıyoruz” dedi.

Özkan, Sümbültepe’nin Gazeteciler Cemiyeti’nde 8 yıldır görev yaptığını, son iki yıldır da başkanlık yaptığını belirtti. “Artık haber yazamıyoruz” diyen Özkan, “Gazetecilik tarafımızı unuttuk. Artık sadece yardım alanında çalışıyoruz. Sabahın erken saatlerinden akşam saatlerine kadar yardıma koşuyoruz. elimizden geldiğince geride kalanlara destek olalım” dedi.

Ölmez, Sümbültepe’nin vefatından dolayı derin üzüntü duyduklarını belirterek, “Ailesine, yakınlarına ve çalışma arkadaşlarına sabırlar diliyorum. Hepimizin başı sağolsun” dedi.

Sümbültepe ve kardeşi enkazdan çıkarıldıktan sonra memleketleri Arsuz’da toprağa verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu