Haber

Adıyaman’da yıkılan otelde hayatını kaybeden kişi Aydın’da toprağa verildi.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerde yıkılan Adıyaman’da bir otelde yaşamını yitiren Mesut Uysal, son yolculuğuna memleketi Aydın’ın Germencik ilçesinde uğurlandı.

Bir sondaj şirketinde görev yapan ve göreve gittiği Adıyaman’da “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremlerde yıkılan otelin enkazında hayatını kaybeden Uysal’ın cenazesi çıkarıldı. memleketi Germencik’e getirildi.

Aynı otelin enkazından kendi imkanlarıyla çıkan meslektaşı Okan Avcı ile Uysal’ın 3 aylık hamile olduğunu öğrenen eşi Derya Uysal da öğle saatlerinde Alangüllü Camii’nde kılınan cenaze namazına katıldı.

Gözyaşları döken Derya Uysal, yakınlarını teselli etmeye çalıştı.

İl Emniyet Müdürü Ahmet Suat Ekici, Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş ve İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya da aileye taziyelerini iletti.

Uysal’ın cenazesi, kılınan namazın ardından mahalle mezarlığına defnedildi.

Okan Avcı, gazetecilere, deprem başladığında uyandığını ve önündeki otelin fiilen çökmesi nedeniyle enkazdan çıkabildiğini söyledi.

Otelde görev yapan 6 arkadaşının hayatını kaybettiğine işaret eden Avcı, “Mesut benim çocukluk arkadaşımdı. Çöken otelin enkazından benimle birlikte 9 arkadaşım yaralandı. 6 arkadaşlarımız enkazda kaldı, onları kaybettik. Acımız anlatılmayacak kadar büyük. Yaşadığımıza şükrediyoruz.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu